top of page
Hakkımda

1989 Bursa/İnegöl doğumludur. İlköğretim ve Lise eğitimini İnegöl'de tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Anabilim Dalında Lisans eğitimini, Erciyes Üniversitesi, Sosyal Bilimler Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek Lisans tezini "Turkcell ve Vodafone Operatörlerinin Sosyal Medya Kullanım Alışkanlıkları" üzerine yazmıştır. 


Meslek hayatına Mobilya sektöründe İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak başlamış, daha sonrasında Tekstil ve Otomotiv sektörlerinde İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışmıştır. İnsan Kaynakları Departmanlarında Bordrolama, Özlük İşleri, İşe Alım, Ücret,  Performans, SGK, İşkur, Terfi, İş Sözleşmeleri, Prosedürler ve Görev Tanımları gibi bir çok alanda etkin olarak görev almıştır. Halen daha Otomotiv Sektöründe İnsan Kaynakları Şefi olarak çalışmaktadır.

İnsan Kaynakları mesleğini icra ederken aynı zamanda Web Tasarım, Sosyal Medya Danışmanlığı ve MS Excel Programlama da yapmaktadır. Bugüne kadar birçok web sitesi ve e-ticaret sitesi kurmuştur. Çalıştığı şirketlerde birçok MS Excel programları hazırlamıştır.

Mehmet Baykan, 2018 Nisan ayından itibaren evlidir. Minik ve babası için her zaman minik kalacak 1 kız babasıdır. 

 

 

bottom of page