top of page
  • Yazarın fotoğrafıMehmet Baykan

Excel Eğitim Takip Programı (Ücretsiz)

Güncelleme tarihi: 8 Şub

Eğitim Takip Programı


İnsan Kaynaklarında eğitimlerin planlanması, organizasyonu ve takibi büyük önem taşır. Bu süreçlerin verimli bir şekilde yönetimi, personellerin gelişimine katkı sağlar ve şirketin başarısını artırır. İşte tam da bu noktada, sizin için hazırladığımız “Eğitim Takip Programı” devreye giriyor! Kolay kullanımı ve basit tasarımı ile dikkat çeken bu Excel uygulaması, eğitim kayıtlarınızın tarih tarih tutulmasını ve rapor olarak çıkarılmasını sağlar.

Neden Ücretsiz Excel Eğitim Takip Programı?

Kolay Kullanım: Karmaşık yapılara gerek kalmadan, programımızın basit arayüzü sayesinde eğitim kayıtlarınızı kolayca ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.


Etkin Planlama: Eğitimlerin planlanması ve organizasyonu için kullanıcı dostu bir yapı sunar. Katılımcı listeleri, eğitim tarihleri ve içerikleri gibi detayları rahatlıkla takip edebilirsiniz.


Zaman Tasarrufu: Manuel kayıt tutma süreçlerine son! Programımız, tüm eğitim kayıtlarınızı otomatik olarak saklar ve istediğiniz zaman raporlar halinde çıkarır.


Ücretsiz Kullanım: Eğitim Takip Programı, tamamen ücretsizdir. Ücret ödemeden kolay ve etkin bir şekilde eğitimlerinizi yönetebilirsiniz.


1 – Tanımların Oluşturulması


Ücretsiz Excel Eğitim Takip Programında ilk aşama tanımların yapılmasıdır. Tanımlamalar ekranında Eğitim Tanımlama, Fabrika Tanımlama ve Bölüm tanımlama olarak 3 farklı sütun göreceksiniz. Tanımları Düzenle butonu ile tanım girişlerinizi aktif ederek ilgili tanımlarınızı oluşturup, Tanımları Kaydet butonu ile kaydedebilirsiniz.


Excel Eğitim Takibi - Tanımlar


2 – Personellerin Kaydedilmesi


Ücretsiz Excel Eğitim Takip Programının ikinci aşaması personellerin kaydedilmesidir. Personellerinizi Personel Girişi ekranından kaydedebilirsiniz. Tüm alanların dolu olması ve aynı sicilde farklı personel girişi yapmamanız gerekir. Aynı sicilde personel kaydetmeye çalıştığınızda ekrana kırmızı uyarı gelecektir, sistem kaydetmenize izin vermeyecektir.


Excel Eğitim Takibi - Personel Girişi


3 – Personellerin Çıkışlarının Yapılması


Ayrılan personeller için Personel Çıkışı ekranını kullanmanız gerekmektedir. Ayrılan personeli açılır menü ile seçerek ve ayrılış tarihini girerek ayrılış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Excel Eğitim Takibi - Personel Çıkışı


4 – Personellerin Bölüm Değişikliklerinin Yapılması


Bazı eğitimlerde personellerin çalıştıkları bölümler önem arz eder. Bölümlerine göre eğitimler hazırlamanız gerekir. Personele bölüm değişikliği yapmanız durumunda Bölüm Değişikliği ekranından yeni bölümünü girerek kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


Excel Eğitim Takibi - Bölüm Değişikliği


5 – Eğitim Kayıtlarının Kaydedilmesi


Personelin aldığı eğitimleri Eğitim Girişi ekranından eğitim adını ve eğitim tarihini yazarak kaydedebilirsiniz. 


Excel Eğitim Takibi - Eğitim Girişi


6 – Raporlamalar


Rapor ekranında ad soyada göre, eğitime göre, eğitim tarih aralığına göre, fabrika/bölüm kriterine göre ve çalışıp çalışmamasına göre 5 farklı rapor alabilirsiniz. Bu raporları Excele Aktar butonu ile excel sayfasına aktarabilir ve istediğiniz şekilde çıktı alabilirsiniz.


Excel Eğitim Takibi - Raporlar

Sorumluluk Reddi: Tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunduğum programdan dolayı yaşanabilecek her türlü hata, problem, veri kaybı, veri bozulması kullanıcının kendisine aittir. Öncelikle 5 kişi seçerek programa kaydetmenizi ve testler yapmanızı, problem yaşanmadığı takdirde tüm çalışanlar için programı aktif hale getirmenizi öneririm. Programı indirerek her türlü sorumluluğu üstlenmiş olduğunuzu bildirir, program ile ilgili tüm sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından bana iletebilirsiniz. İlettiğiniz geri dönüşler sayesinde yeni güncellemeler ile programdaki hatalar giderilebilecek, ek geliştirmeler yapılabilecektir.


İndirme Linki: Google Drive – (Son Güncelleme: 27.11.2022)


Not: Google Drive’a girdiğinizde sağ üst köşede indirme simgesi vardır. Oradan indirmeyi başlatabilirsiniz.

İlgili Yazılar

bottom of page